KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636780
nr 1363 6780
Carl Hallström
(1850-1929), Sverige
Oljemålning, Carl Hallström (1850-1929), Skymningslandskap. Signerad. Olja på duk, 51x42 cm
Kondition: slitage, skador, färgbortfall
Carl Hallström, svensk bildkonstnär född 1850, död 1929.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 november 2020
kl 19:23:02
27/11 23:13:00
150 kr
29/11 02:16:54
Carl Hallström
Läs mer om Carl Hallström